“şarz” mı yazılır, “şarj” mı? Doğrusu nasıl yazılır? Hangi yazılışı doğru?

+1 oy
Kategori: Hangi sözcük nasıl yazılır? § yeniokul
  

1 içerik

§ yeniokul içerik eklendi

şarz  şarj

Pillerin hepsi bitmiş, şarjlı olanlardan umutluydum, fakat ilk önce şarjlı piller bitti. Kaldık mı elimizde hiçbir işe yaramayan dünya kadar elektronik aletle!? Neyse ki onları yanımıza almadan yolumuza devam edebilecek kadar donanımlıydık. Fakat hava koşulları ağırlaşmaya başlamış, bu da bizi kaygılandırmaya başlamıştı. Hava hızla karardı. Sanki koyu bir tülün bütün dünyayı kapladığına şahit olduk.

Birbirimize belli etmemeye çalışıyorduk, ama artık korkmaya başlamıştık. Çünkü ıssızlığın ortasında ne sesimizi duyan, ne de bizi gören olurdu başımıza bir şey gelecek olsa. Ah şu şarjlı piller başımıza iş açmasaydı, en azından geceleyin de ilerleyebilirdik.

Durup kamp kurmaya karar verdik. Çünkü attığımız her adımda ayağımızın bir çukura girip incinme, kırılma riski vardı. Ateş hepimize iyi gelecek, yalnızca ısıtmayacak, bizi canlandıracaktı. En azından yanımızda kibrit, çakmak gibi ateş yakmamıza yardım edebilecek araçlar vardır diye ümit ediyordum. Biraz arama taramayla bu umudumuz da boşa çıktı. Yanımızda ateş yakıp ısınmamıza, yemeklerimizi ısıtmamıza yardım edebilecek hiçbir şey yoktu.

Göz gözü görmüyordu. Çadırlarımızı yarım yamalak kurup içine girdik. Birazdan patlayacak fırtınayı beklemeye başladık. Birden aklıma parlak bir fikir geldi.

 

İlgili başlıklar

Yandex.Metrica

...