"altgeçit" mi, "alt geçit" mi yazılır? Doğrusu nasıl yazılır? Hangi yazılışı doğru?

0 oy
Kategori: Hangi sözcük nasıl yazılır? § yeniokul
  

1 içerik

§ yeniokul içerik eklendi

altgeçit   alt geçit

 

Yoldaki araç trafiği bir anda canlanıverince, gözlerim bir alt geçit aradı. Koşa koşa caddeyi geçmeyi aklımdan geçirsem de, kazadan sonra artık o kadar aceleci ve istekli, ya da doğrusunu söylemek gerekirse cesaretli değilim.

Adına korku veya kaygı diyebileceğim bir hisle bakıyorum hayata artık. Hayat dedim, çünkü katettiğim her iki nokta arasında yaşıyorum bu hissi. Koltuktan kalkıp mutfağa giderken, kitap okumaya başladığım ilk sayfadan okumayı bıraktığım son satıra kadar, duşta geçirdiğim süre bile küçük zaman parçalarına ayrılmış, katedilecek bir mesafeler toplamı benim için.

Kafamda hep ölçüm biçim fikirleri üreten yeni bir hücre oluşmuş sanki. Sanki gıdası korku ve kaygı. Bir parçasını iğreti koyup kulenin yıkılmasına neden olmak, dalıp sütü taşırmak, aklın bir anlık oyunuyla çok yakındaki otomobili görememek, unutmak, her şeyi unutmak... Uyku denilen şu şefkatli ülke de olmasa, tımarhanelik olmuştum çoktan. Her an, her şeyi en küçük ayrıntısına kadar kontrol altında tutmak, "küçük şeylerin tanrısı" olmak, çok yorucu çünkü. Bu yüzden şu uzaktaki alt geçitten geçmek, en akılcı çözüm olacak benim için.

İlgili başlıklar

Yandex.Metrica

...