Video: En kolay araba (otomobil) park etme tekniği nasıldır? İki araç arasına geri geri gelip park etmek:

0 oy
Kategori: pratik bilgiler § yeniokul
  

1 içerik

§ yeniokul içerik eklendi

Büyük kentlerde çok fazla otomobil var. Otomobilleri günlük kullanım için bir rahatlık olarak tercih ediyoruz. Fakat öyle zaman geliyor ki, otomobili park edecek bir yer bulmak bir kabusa dönüşüyor. Kapalı ve açık otoparklar ise sınırlı ve bir araçlık park yeri kimi zaman kavgalara neden olabilecek kadar kıymetli.

İşin en zor kısmı ise bulduğumuz ve aracımızın sığabileceği kadar bir alana park etmede karşılaştığımız güçlükler. Yolun park için ayrılan bir kısmına, ya da ortamın şartları gereği park etmemiz gereken herhangi bir yere (iş görüşmesi, tahsilat, maç, kısa süreli park, vs.) istediğimiz halde park edememek büyük bir sıkıntı yaratıyor. Fakat bu durum, aynı zamanda bir avantaj. Çünkü bir otomobilin girebileceği kadar yere her şoförüm diyen park edemiyor.

Aşağıda izleyeceğiniz video, bu park etme tekniğini kolay, anlaşılır ve uygulanabilir bir biçimde öğretiyor. Lütfen dikkatle izleyiniz ve aslında ne kadar basit birkaç manevra ile herkesin park edemeyeceği bir yere park edebileceğinizi öğreniniz. Videoyu birkaç kez izlemenizi, boş bir alanda iki işaret dubası ile birkaç deneme yapmanızı da öneriyoruz.

Mutlaka kolaylıkla park edeceğinize inanınız, ben bu video ile öğrendim geri geri gelerek park etmeyi. Bir cuma günü öğleden sonra adliyede işim vardı ve park etmek için neredeyse bir kilometre uzakta bir yere bırakacaktım. Fakat oranın da müsait olmadığını gördüm, çünkü maç vardı ve erkenden dolmuştu tüm sokaklar. Mahkemenin bulunduğu caddeden geçtim bir kez ve birkaç araçlık yer olduğunu görüp şaşırdım. Çünkü çıkan araçlardan dolayı yerler açılmış, fakat diğer araçlar buralara park edemediği için sanırım boş kalmıştı. Birkaç gün önce izlediğim bu videoyu canlandırdım kafamda:

Otomobilimi arkasına park edeceğim aracın yanına paralel olarak yanaştırdım, mümkün olduğu kadar yakınına,

Sonra geri geri gelip, benim otomobilim o aracın yarısına kadar gelince tam sağ yaparak arabamın arkasını biraz içeri soktum,

Sonra direksiyonu toplayıp dik konuma getirdim ve içeri doğru biraz daha girdim,

Otomobilimin burnunun kurtaracağı kadar bir mesafeye girdiğimi düşündükten sonra tekrar tam sağ yaparak geri geri devam ettim, ve park etmiştim. İnanın bana, insanlık için küçük, benim için ise çok büyük bir adımdı bu!

Geri Geri Gelerek İki Aracın Arasına Otomobili Park Etme Tekniği:

İlgili başlıklar

Yandex.Metrica

...